آفتاب پَرستِ مُتمدن

رَهرویِ سایه یِ خویش باش ..

آفتاب پَرستِ مُتمدن

رَهرویِ سایه یِ خویش باش ..

آفتاب پَرستِ مُتمدن

رَنگو هستم با صدایِ جانی دِپ !

_* انیمیشن رنگو داستان زندگی یک آفتاب‌پرست خانگی است که دچار بحران هویت می‌باشد. این فیلم که حال و هوایی وسترن و کمدی دارد با نقش بازی کردن آفتاب‌پرست در یک آکواریم آغاز می‌شود و با بیرون آمدن اتفاقی‌اش از آکواریوم، وی وارد دنیایی متفاوت می‌شود. او به طور اتفاقی از یک اتومبیل به درون صحرایی خشک و بی‌آب و علف پرت می‌شود. بعد از آن با راهنمایی یک آرمادیلو خردمند به یک شهر کوچک حیوانات می‌رسد که مردم آن در خشکی و بی آبی به سر می‌برند. بعد از آن اسم رنگو را برای خود انتخاب کرده و با داستان‌های خیالی که برای مردم شهر تعریف می‌کند و نیز کشته شدن اتفاقی یک شاهین به‌دست او، به کلانتر و منجی شهر تبدیل می‌شود. رنگو در قالب کلانتر شهر و در نتیجهٔ تحقیقات پی می‌برد که خشکسالی طبیعی نبوده و به صورت مصنوعی به مردم شهر تحمیل شده است و با کمک تعدادی از مردم .. _*
اولیـن بار فقط به خاطرِ صدایِ جانی دِپ خواستم که این انیمیشن ُ ببینم ، جانی دِپ برایِ من یه چیز تو مایه هایِ " عشقِ دورانِ تینِیجِری " ـه !
راستشو بخواین حتـی دفعه اول ُ دوم کامل ندیدم !
میگن هر چیزی ، زمانِ خاصِ خودشو داره ! گذشت ، تا برایِ سومین بار ، کامل دیدن همانا ُ انگشت به دهان ماندن همانا !
رنگو فقط یه انیمیشن نیست یه سبکِ زندگیه !
بله بله ، جمله یِ بالا به شدت شعارگونست ، اما تا نبینید ، تا رویِ تک تکِ دیالوگا فکر نکنید ، متوجهِ منظورم نمیشید !
و اما این که من چرا انقدر به این انیمیشن علاقه مندم ؟ دلیلش برمیگرده به همون دیدنِ انیمیشن و دیالوگا ! در حقیقت در یک بُرهه یِ زمانی نقشِ یک " نجات دهنده " رو داشته برایِ من !
در دُنیایِ واقعی امـا ، یک دخترِ بیست ساله هستم که قراره در آینده کیمیاگر[ داروساز ] بشه :)


نظراتِ تمامیِ پُست ها بسته میمونه ، کاری بود از همون بخشِ " تماس با من " هستم در خدمتتون :)